Změna pozadí ve Windows 7 Starter

Jak už většina z vás jistě ví, Windows 7 Starter neumožňuje změnu pozadí. My se teď podíváme na dva programy, které nám tento problém komfortně vyřeší.

Ve „Starterech“ (případně ve Windows Vista Home Basic) máme na ploše trvale nastavené modré pozadí s logem Windows, které nejde v systému změnit. Jedním z mála programů, který tento problém odstraní je Oceanis Change Background W7. Po jeho instalaci a následném nuceném restartu se dostáváme k jednoduché utilitě, kde najdeme v adresáři počítače „vysněné“ pozadí a nastavíme polohu obrázku. Uložíte změny a už nezbývá nic jiného než se přesvědčit o funkčnosti tohoto softwaru.

Program má ještě další funkce, mezi které patří třeba možnost nastavit takové pozadí, kdy se střídá několik fotek v určitém časovém intervalu. Ke stažení v češtině zde Oceanis_Change_Background_W7.

Pří příhlašování do systému Windows se vám zobrazí jako přechodné pozadí písečná pláž. Jestli vám i toto vadí, stačí použít druhou aplikaci, a to W7C Logon UI Changer, která je ještě jednodušší než předchozí prográmek. Stáhnete ho v souboru zip, rozbalíte do vámi určené složky a poté spustíte. Ale pozor – program musíte spustit jako správce (tedy pravé tlačítko -> Run as Administrator/Spustit jako správce). Pak už jen kliknete do volného prostoru s textem Click to load image, vyberete obrázek a potvrdíte. A máte hotovo. Stahujte W7CLogonUIChanger.

Příspěvek byl publikován v rubrice Operační systém a jeho autorem je eron. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u “Změna pozadí ve Windows 7 Starter

  1. Dobry den, vlastním Asus Eee PC 1001pxd a mám problém, stáhla jsem si první uvedenou aplikaci a podle všech kroků si nastavila pozadí. Po instalaci jsem pro jistotu ještě jednou restartovala, protože se pozadí neobjevovalo. Při načítání se pozadí na krátkou chvíli objevilo a potom zmizelo a namísto něj se objevila černá souvislá plocha. Prosím pomozte jak mám získat automatické window modré pozadí zpět. Za pomoc předem děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *