Windows 8 Consumer Preview (betaverze): na netbooku (první dojmy)

Jak jistě všichni dobře víte, 29. únor 2012 byl významným dnem z důvodu (kromě toho, že tento den je pouze jednou za čtyři roky) vydání veřejné betaverze operačního systému Windows 8 z dílny Microsoftu.

Byl představen na mobilní konferenci v Barceloně, odkud celý svět (prostřednictvím sdělovacích prostředků) mohl sledovat všechny (marketingové) novinky a inovativní funkce nadcházející verze Windows.

Samozřejmě jsem neváhal, a také jsem se rozhodl betaverzi Windows 8 vyzkoušet na svém netbooku Asus Eee PC 1015 BX s jednojádrovým procesorem C-30, 2GB RAM DDR3 a relativně pomalým netbookovým diskem (o kapacitě 320GB).

Skutečně první dojmy bez hloubkové analýzy jsem zaznamenal na amatérskou kameru (proto mi prosím odpusťte nižší kvalitu). Zkrátka jsem systém nainstaloval, zapnul kameru a zcela spontánně začal mluvit.

Pokud vás tedy zajímají mé prvotní pocity z Consumer Preview Windows 8, koukněte na video níže. Mimo jiné v něm ukážu nové uživatelské rozhraní Metro, které se absolutně nehodí pro počítače ovládané myší a klávesnicí…

Jak se Vám líbí Windows 8 Consumer Preview?

Příspěvek byl publikován v rubrice Operační systém se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

1 komentář u “Windows 8 Consumer Preview (betaverze): na netbooku (první dojmy)

  1. ahoj.nainštaloval som W8 na netbook Asus 1015bx(c-50.2gram) všetko ide ako má,len mi nefunguje Metro-rozlíšenie.
    Prosím poradte mi:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *