Windows 8 bude možné výhodně získat od 2. června 2012

Pokud právě plánujete pořídit si nový desktop, notebook nebo netbook, ještě s nákupem chvíli počkejte. Několik dní stará informace totiž tvrdí, že Upgrade z Windows 7 na Windows 8 vyjde na patnáct dolarů.

Ve zkratce řečeno. Pokud si od 2. června 2012 zakoupíte v kamenném obchodě či v eshopu nový počítač, získáte tím nárok na zvýhodněný upgrade ze současné verze operačního systému Windows 7 na Windows 8 za cenu cca. 300,-Kč (po přepočtu).

Od prodejce po uhrazení dohodnuté částky (která však pro ČR zatím není přesně stanovena) obdržíte kupon s produktovým klíčem, díky kterému pak při vypuštění finální verze Windows 8 na podzim letošního roku provedete upgrade na „Osmičky“.

Je třeba zmínit, že tuto zvýhodněnou nabídku bude možné aplikovat na současné Windows 7 Home Premium a vyšší verze. Za to získáte nejvyšší edici Windows 8 Pro bez ohledu na původní verzi „Sedmiček“. Upgrade nebude možné provést z netbookové edice
Windows 7 Starter.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda vůbec budeme chtít upgrade podstoupit. Windows 8 jsou dosti kontroverzní systém a velká vlna nevole se zvedla zejména v souvislosti s dvěma uživatelskými rozhraními, které mají podle konceptu Microsoftu fungovat vedle sebe a být přínosem pro uživatele. Mluvím o desktopovém Aeru a dotykovém/tabletovém Metru.

Doufejme však, že Microsoft vyslyšel ohlasy odborné veřejnosti a s propojením Metra a Aera ve finální verzi něco udělá. V nejlepším případě odstraní z desktopů Metro úplně. Prvního června vyjde další testovací verze Windows 8 Release Preview (analogie RC = kandidát na vydání).

Více informací o Windows 8.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Operační systém se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *