Windows 7: zpráva diagnostiky efektivity napájení

V případě, že chcete upravit možnosti a funkce operačního systému Windows 7 tak, aby jste získali k dobru nějakou tu minutu při napájení z baterie, může vám do jisté míry posloužit integrovaný nástroj v rámci OS Windows 7.

Onen nástroj po operaci, která bude zkoumat energetické využití různých hardwarových komponent, vyexportuje zprávu, kde se objeví nalezené chyby v napájení a vy si zobrazené informace můžete vzít k srdci a upravit podle nich možnosti napájení.

Jak tedy získat „zprávu diagnostiky efektivity napájení“?

  1. Spustit CMD jako Správce (naleznete jej v nabídce Start)
  2. V příkazové řádce zadat
    powercfg -energy -output \Energy.html
  3. Otevřít logický oddíl C:\, kde bude k dispozici HTML soubor s názvem Energy
Příspěvek byl publikován v rubrice Optimalizace a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *