Pro Lenovo ThinkPad jsou k dispozici (beta) ovladače pro Windows 8

Pokud vlastníte některý z notebooků Lenovo ThinkPad, model starý maximálně dva roky, jsou pro něj nově k dispozici beta ovladače pro novou verzi operačního systému Windows 8. Stahovat je můžete z této adresy.

Windows 8 jsou již hotové a finální produkt je v současné době na serverech Microsoftu – MSDN a TechNet, odkud si jej mohou stahovat předplatitelé těchto služeb. K dispozici jsou všechny edice (Windows 8, Windows 8 Pro a Windows 8 Enterprise) v 32-bitové i 64-bitové verzi a můžete vybírat z několika desítek jazyků, nechybí ani čeština.

Pokud nevyužíváte MSDN ani TechNet, tak pro vás máme dobrou zprávu. Můžete si bezplatně stáhnout a nainstalovat 90denní zkušební verzi podnikové edice Windows 8 Enterprise, jež obsahuje totožné funkce a nástroje jako Windows 8 Pro.

Windows 8 se dostanou na trh letos na podzim, konkrétní datum uvedení připadá na 26. říjen. Na Osmičky bude možné přejít za cenově velmi výhodných podmínek (to se u Microsoftu dosud nevidělo).

Pokud v období od 1. června 2012 do 31. ledna 2013 zakoupíte počítač s předinstalovanými Windows 7, máte nárok přejít na nejvyšší edici Windows 8 Pro za cenu 14,99 eur (cca. 375,-Kč). Když jste držiteli legální licence Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 můžete povýšit na Windows 8 Pro za pěkných 29,99 eur (zhruba 750,-Kč).

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

3 komentáře u “Pro Lenovo ThinkPad jsou k dispozici (beta) ovladače pro Windows 8

  1. Zdravím, jak je to s E330? Nikde tam ty drivery nevidím a mám v plánu si ten notebook koupit a rovnou nainstalovat Win8, tak se raději předem zajímám. Děkuji.

    • Zdravím, prvně je třeba zmínit, že se jedná o BETA (tedy ne stoprocentně vyladěné) ovladače pro Windows 8. S příchodem Windows 8 (26. října 2012) jistě všichni výrobci počítačů pro své produkty uvolní finální, výborně optimalizované, drivery.

      Já osobně jsem je vyzkoušel na 64-bitové verzi Windows 8 Enterprise a až na Bluetooth jsem je všechny rozchodil. Stahoval jsem ovladače pro Lenovo ThinkPad Edge E320 (325), většina použitého hardwaru je totiž totožná s novějším modelem Lenovo ThinkPad Edge E330. Jinak čistý systém většinu ovladačů již obsahuje, takže se nemusíte bát nějaké nekompatibility.

  2. přešel jsem z Windows 7 kde jsem používal intel Widi přenos dat do televize a při instalaci na Windows 8 mě přestal pracovat a nemohu se dopracovat k tomu aby začal makat za radu předem děkuji mam notebook ASUS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *