O nás

Webová stránka AsusEeePC.cz vznikla na podzim roku 2011 na základě autorovi touhy podělit se s nově nabytými zkušenostmi s netbooky dále. Předpokládám, že se zde budou objevovat návody a videa o této populární netbookové sérii, o jejíž oblíbenosti svědčí (nejenom) vysoká prodejní čísla. Nebudou chybět ani praktické uživatelské testy zaznamenané na domácí kameru.

Nicméně je nezbytné vnímat tento web jako uživatelský, kde publikuje své příspěvky amatérský nadšenec IT světa. Mohou se zde objevit jeho subjektivní názory, které nemusí nutně vykreslovat realitu. V rámci zachování objektivity doporučuji využít vševědoucího strýčka Googla, který vám nabídne nespočet názorů na určité téma a na základě jejich přečtení si můžete udělat vlastní názor na danou věc a na mé kecy se z vysoka vykašlat.

Veškeré testy a návody se ve většině případů budou odehrávat na netbooku Asus Eee PC 1015BX s následující konfigurací : jednojádrový procesor AMD C-30 na frekvenci 1,2GHz, 1GB operační paměti typu DDR3, grafická karta AMD Radeon HD 6250 se sdílenou pamětí, mechanický pevný disk o velikosti 320GB.

Původní záměr věnovat se zde na blogu AsusEeePC.cz především mininotebookům ze série Asus Eee PC v současné době již není tolik aktuální. S vyvíjející se technikou obecně, se vyvíjí také mé myšlenkové pochody a měním názory na současný netbookvý/notebookový trh. Jednoduše řečeno jsem dospěl k závěru, že mým vlastním potřebám a nárokům bude lépe vyhovovat třináctipalcový notebook. Zvolil jsem červnový (2012) model Lenovo ThinkPad Edge E330 (recenze).

Pakliže máte dotaz jakéhokoliv charakteru, využijte následující emailovou adresu:
admin@asuseeepc.cz. Neustále nabíráme nové lidi do týmu. Pokud máte chuť a čas, vlastníte některý netbook z řady Eee PC, umíte se na slušné úrovni vyjádřovat (v češtině), taktéž napište. Budu se těšit.