Lenovo ThinkPad Edge E330 – upgrade RAM

Pokud jste si zakoupili 13-ti palcový notebook Lenovo ThinkPad Edge E330, který má jeden z nejlepších poměrů výkonu/kvality a ceny, mám pro vás příjemnou zprávu. Notebook má ve výchozím stavu osazen pouze jeden slot pro operační paměť ze dvou.

Vzhledem k tomu, že notebook je koncepčně velmi pěkně řešen, stačí odšroubovat tři šroubky na spodním krytu a rázem máte k dispozici celou hardwarovou stavbu notebooku. To je velké plus a u mnoho výrobců se s tímto rozhodně nesetkáte. Můžete tak snadno vyměnit třeba právě RAMku, mechanický pevný disk vyměnit za bleskurychlou SSD jednotku (pokud má někdo zkušenosti s výměnou pevného disku, nechť se s nimi podělí v komentáři pod tímto článkem) nebo třeba lze snadno vyčistit ventilátor a komponenty od prachových částic.

Osobně jsem k jednomu 4GB modulu, dokoupil další 4GB modul od Kingstonu. V současné době se prodává za velmi slušných 430,-Kč vč. daně. Otázkou je, zda v nyní nekoupit rovnou 2 x 8GB, ale nejsem si jist, zda by nebyla základní deska limitem a je tedy pro takové množství RAM vůbec dimenzována.

Jak vyměnit operační paměť u 13″ notebooku Lenovo ThinkPad Edge E330 se dozvíte přímo z videa, které jsem pro Vás natočil. Omluvte prosím kvalitu videa (domácí fotoaparát) a občasné posuny kamery tak, že objektiv aktuálně nesnímá to, co by snímat měl. Jen pro pořádek – koncové video je složeno ze 3 částí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Návody a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

1 komentář u “Lenovo ThinkPad Edge E330 – upgrade RAM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *