Lenovo ThinkPad Edge E330 (Intel Pentium B970 + Intel HD Graphics 2000) – video-záznamy z PC her

Pokud vás zajímá, jak si v praxi poradí integrovaná grafická karta Intel Graphics 2000 se sdílenou operační pamětí s některými PC hrami, pokračujte dále a sledujte video-snímky. Platforma Sandy Bridge kombinující procesor Intel Pentium B970 na frekvenci 2,3 GHz a Intel HD Graphics 2000 se nachází v mém třináctipalcovém notebooku Lenovo ThinkPad Edge E330.

Recenze Lenovo ThinkPad Edge E330 na AsusEeePC.cz.

Celkově jsem otestoval šest her, pochopitelně jsem sáhl i po těch novějších titulech, ať může být pozorování skutečně objektivní. Call of Duty: Black Ops, GTA: San Andreas, Mafia, Mafia 2, Trackmania a Tropico 4.

Na každém videu, před samotnou reálnou herní ukázkou, je k vidění nastavení s informace o rozlišení a grafických detailech. Někde byly mírné rezervy, jinde mělo Lenovo (resp. grafika) problém už při minimálních detailech (COD: Black Ops, Mafia II).

Videa byla pořízena domácí video-kamerou, proto prosím omluvte jejich kvalitu. Například Trackmania se při hraní samozřejmě vůbec netrhá, jenže kamera (resp. jde o kompaktní fotoaparát obsahující kromě jiného funkci pořizování video-nahrávek) to podává trochu jinak, než to vypadá v reálu.  Ale jinou možnost pořídit tyto videa skutečně nemám, používat software na snímání obrazovky je v tomto případě irelevantní. 

Call of Duty: Black Ops

GTA: San Andreas

Mafia I

Mafia II

Trackmania

Tropico 4

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

10 komentářů u “Lenovo ThinkPad Edge E330 (Intel Pentium B970 + Intel HD Graphics 2000) – video-záznamy z PC her

 1. Jsem mile překvapen. GTA SA jede lépe, jak na mém Phenomu X4 + integ. HD 4250. Prakticky čumím, jak dobře a plynule to šlape, čili toho pro mne bylo poslední přesvědčení, že E330 je to pravé. Hlavně je matná, po těch všech lesknoucích se plasťáků mi toto příjde podobné, jako dřívější osvědčené IBM. Navíc je ted u CZC v akci s chladící podložkou a soudkem piva – no není to skvělé ? :-DDD :-)))

 2. Všechny videa jsem už viděl. Opravdu vynikající výkon na integrovanou grafiku. Jsem mile překvapen. Jen mě zarazil poměrně hlasitý seek hdd – jaký výrobce? Možná to kamera jen špatně pobrala nebo je to tak slyšet i v reálu?

  • Hitachi. Ano, je to tak, když disk pracuje je poměrně dost slyšet. Ale zase je to velmi relativní, já třeba pracuji v celku hlučném prostředí, případně mám zapnutou muziku, čili mně osobně to nevadí.

   Částečně by se to dalo minimalizovat povýšením RAMky ze současných 4 GB na 8 GB (jeden slot je volný) a vypnout, resp. snížit kapacitu stránkovacího souboru, čímž zamezíme častému „swapování“. Někteří možná přemýšlí o výměně celého disku za rychlejší SSD, které je díky absenci mechanických částí v podstatě neslyšitelné.

   • Třeba máš jen hlučnější kousek. Ještě by mě zajímaly teploty a výdrž baterie (a případná hlučnost). Proto, zda proběhly nějaké významnější změny skrz to, že dali výdech chlazení na levou stranu (E320 měla na pravo).

   • Na teploty hardwaru (CPU, HDD a mainboard) se můžeš podívat zde. Provozní teploty notebooku v domácích podmínkách nemám možnost změřit.

    Výdrž se pohybuje kolem čtyř hodin při hraní her nebo sledování filmů. V případě brouzdání po webu (Wi-Fi) 5 hodin. Obě hodnoty byly vypozorovány při maximálním jasu.

 3. Pingback: Lenovo ThinkPad Edge E330: uživatelská recenze | AsusEeePC.cz

  • Vzhledem k minimálním HW požadavkům (níže), které jsem vytáhl z jakéhosi fóra, by mělo Lenovo ThinkPad Edge E330 Minecraft bez problému utáhnout na slušné detaily.

   CPU: 1 GHz procesor (AMD Duron a lepší), GC: Nvidia GE 5400 s minimální pamětí 256 MB, RAM: 256 MB, HDD: 1 GB, OS: XP, Vista a 7.

 4. Zdar…Příjemná recenze.Nicméně nedá mi abych se nezeptal.Čistě náhodou nezkoušel jsi na tom střih HD videa?zajímala by mě rychlost systému při střihu.Na grafice při této práci moc nezáleží, spíše jde o procesor a ramky.Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *