Je možné vyjmout klávesnici u netbooků Asus Eee PC 1015BX (Seashell)?

Před nějakým časem jsem díky své šikovnosti polil klávesnici nejmenovaným slazeným nápojem. Od té doby se jednotlivé klávesy mačkají ztuha a vracení do původní pozice je takové strnulé.

Okamžitě jsem se tedy začal zajímat o možnost, jak klávesnici vyjmout, abych ji mohl důkladně vyčistit od všech nečistoch, které se tam díky lepivému nápoji přichytily ve větší míře.

Bohužel jsem přišel na věc (která se dala díky konstrukci předvídat), která rozhodně nepotěší. Klávesnice u netbooků typu Eee PC Seashell series nelze jednoduše odejmout, jak je to možné u starších modelů, jelikož je přímo spjata s vrchním krytem těla netbooku.

Takže jakákoliv zásah, kdy bych se pokoušel vyčistit klávesnici, je mimo podmínky záručního listu. Jedinou možností je tedy poslat netbook do autorizovaného servisu, kde zpoplatněným zásahem vaši klávesnici podrobí kompletnímu úklidu.

Konkrétně na modelu Eee PC 1008P lze klávesnici vyjmout velice jednoduše. Nad vrchní řadou kláves jsou úchyty, na které zatlačíte a klávesnice "vyskočí" ven.

Konkrétně na modelu Eee PC 1008P lze klávesnici vyjmout velice jednoduše. Nad vrchní řadou kláves jsou úchyty, na které zatlačíte a klávesnice "vyskočí" ven.

zdroj fotky: netbookreviews.net

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

2 komentáře u “Je možné vyjmout klávesnici u netbooků Asus Eee PC 1015BX (Seashell)?

  1. Zdravím, nedávno se mi stalo něco podobného takže jsem se také začal zajímat jak klávesnici odejmout. Bohužel na internetu jsem nenalezl žádné video zabývající se výměnou této konkrétní a asi dost specifické klávesnice. Proto jsem se dnes rozhodl to zkusit naslepo a povedlo se (snad i bez poškození ntb). Jedná se vlastně o jednoduchý nacvakávací mechanismus, který je ještě jištěný čtyřmi šroubky, které jsou schované pod baterkou. Takže vyndat baterku, odšroubovat šroubky (jde to dost ztuha) a pak nějakým tupým a tenkým předmětem nejlépe jídelním nožem postupně uvolnit klávesnici z paciček (zhruba tři na každé straně). Poté co se klávesnice uvolní již stačí jen opatrně odpojit od základní desky a je to. Bohužel v mém případě přestala klávesnice fungovat úplně takže to bude chtít novou. Tak good luck!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *