Jak výrazně urychlit start Windows?

Pakliže máte svůj netbook a k dispozici pouze 1GB RAM, můžete mít problém s pomalým spouštěním systému Windows, obzvláště s nejnovějšími Sedmičkami nebo staršími Vistami, jež jsou relativně dost náročné na operační paměť.

Od výrobce je k netbookům (ale i domácím notebookům) instalována hromada (neužitečného) softwaru, který je nastaven tak, aby se spouštěl automaticky po přihlášení do systému. Což mívá největší podíl na velmi pomalém startu systému.

Nejjednodušším řešení, co můžete v tuto chvíli udělat, je zakázat těmto programům, aby se spouštěly po startu. Pokud se bojíte toho, že některé aplikace jsou nezbytné ke startu systému a bez nich OS nenastartuje, vězte, že tyto teorie jsou mylné. Nic z toho, co zakážete v „Po spuštění“, nemá vliv na životně důležité funkce Windows.

Po přihlášení do Windows se například spouští různé miniaplikace softwaru, který jste před tím nainstalovali. Například Adobe Reader, jehož spuštění má pak za následek rychlejší otevírání PDF souborů. Další aplikace pak slouží ke správě multidotykových tlačítek, tzn. ovládání hlasitosti, vypínání touchpadu, apod. Po spuštění se také zapíná antivirový program.

Pokud něco vypnete a po restartu přijdete o určitou možnost či funkci, kterou vyžadujete, není nic jednoduššího než aplikaci znovu povolit spuštění „Po startu“.

A teď už konečně jak na to :

V případě, že máte Windows 7 či Windows Vista otevřete nabídku Start a do vyhledávacího pole zadejte msconfig. Pokud vlastníte starší Windows XP – taktéž otevřete nabídku Start a klepněte na Spustit a zde napište msconfig a potvrďte zápis klávesou Enter.

V okně s aplikací MSCONFIG přejděte na záložku Po spuštění. Nyní už můžete volit, které programy se mají spouštět po přihlášení do systému a které naopak ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Optimalizace a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *