Jak si poradí netbook s videem v rozlišení 1080p – video

Většina lidí si myslí, že netbook nezvládne žádnou složitější operaci. Otázkou samozřejmě je, co si každý z nás představí pod pojmem „náročnější proces“. Pakliže beru v úvahu výkon dnešních netbooků, za takovouto věc považuji přehrát bez jediného záseku video-snímek v nejvyšší možné kvalitě jakou poskytuje světově proslulý video-portál Youtube.com.

Připravil jsem pro demonstraci video, ve kterém lze zhlédnout, jak si jednojádrový procesor C-30 na frekvenci 1,2GHz a grafická karta AMD Radeon 6250 poradí s trailerem sci-fi filmu Avatar v prvotřídní kvalitě.

Musím konstatovat, že netbook Asus Eee PC 1015BX testem úspěšně prošel na dvojku, pakliže hodnotím standardní školskou stupnicí, kde je jednička nejlepší známkou a pětka nejhorší. Video v rozlišení 1080p zvládl relativně plynule přehrát, nezaznamenal jsem žádné viditelné trhance, které by extra bránily přehrávání. Vlastní obrázek si udělejte sami z přiloženého amatérského videa.

Dnes jsou na trhu (i v České republice) Eee PC řady 1000 v základu k dispozici s dvoujádrovým procesorem (2 x 1,0GHz), tím chci tedy říci, že teoreticky byste s takovýmto modelem přehráli video dvakrát plynuleji než s tímto netbookem, který obsahuje „pouze“ jednojádro s taktem 1,2GHz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *