Jak nainstalovat Windows 8 bez flashky či jiného média

V září roku 2011 na konferenci Build byla uvolněna ke stažení vývojářská verze systému Windows 8. Od té doby si ji stáhlo již několik desítek miliónů lidí po celém světě. My pro vás exkluzivně přinášíme návod, jak nainstalovat 32-bitovou verzi na netbook bez použití flashky nebo DVD-éčka.

Nezbytnou nutností je vlastnit nižší verzi operačního systému Windows. Tím mám konkrétně na mysli – Windows XP, Windows Vista či poslední Windows 7. Pokud tuto jedinou podmínku splňujete, vězte, že s instalací pre-bety Osmiček nebudete mít jediný problém.

Úvodem je třeba zmínit, že systém instalovaný z prostředí Windows přehraje stávající verzi systému, čili při startu počítače nebude možné volit mezi Osmičkami a předchozím systémem. Nicméně všechna data z předchozích Windows zůstanou zachována.

Pusťme se tedy do samotné instalace nového systému. Jak jsem již zmínil, instalace bude probíhat z prostředí Windows, proto je důležité vypnout všechny aktuálně spuštěné aplikace, aby nebrzdily instalační proces.

Stáhněte si pre-betu Windows 8 z oficiálního vývojářského centra Microsoftu. Doporučuji sáhnout po 32-bitové verzi vzhledem k výkonu netbooku. Ta neobsahuje vývojářské nástroje, např. Microsoft Visual Studio, které umožňuje napsat aplikaci pro nové dlaždicové-tabletové prostředí Metro. Dále neobsahuje první aplikace pro Metro UI.

Pokud máte zájem o verzi s vývojářskými aplikacemi, je taktéž k dispozici na stránkách Microsoftu. Připravte se však na to, že je ke stažení pouze v 64-bitové verzi, pro kterou je nezbytné alespoň 2GB operační paměti.

Po stažení ISO souboru musíte tento obraz disku načíst ve virtuální mechanice. To lze udělat například pomocí populárního programu Daemon Tools. Po jeho instalaci se zobrazí ikona v dolní liště. Na tu poklepejte, vyberte mechaniku a načtěte stažený soubor.

Pokud se automaticky z obrazu disku nespustí Setup.exe, učiňte tak vy. Během minuty proběhne příprava na samotnou instalaci „Osmiček“. Na první obrazovce doporučuji povolit stažení a následnou instalaci aktualizací instalačního procesu.

Dále se pak zkontroluje, zda je váš počítač (netbook) plně kompatibilní s novými Windows 8 a můžete přikročit k samotné instalaci. Po asi půl hodině bude instalace dokončena a vy tak můžete zkoumat nový systém pěkně z pohodlí domova a nemusíte se tak omezovat pouze na „objektivní“ články na webech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Operační systém a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *