Asus Express Gate: mini-systém zachycený na videu v praxi

Určitě jste slyšeli o „geniálním“ mini-operačním systému, který je instalován do nejnovějších modelů Asus Eee PC s novými základními deskami spolu s klasickými Windows 7 Starter a má naběhnout do deseti vteřin od zapnutí počítače, dále se má pyšnit rychlostí a svižností a práce s ním má být zábavou a ne utrpením, kdy musíte čekat na spuštění obyčejného webového prohlížeče i několik desítek vteřin.

Alespoň to tvrdí výrobce netbooků ASUS. My jsme tento systém získali nákupem modelu Asus Eee PC 1015BX a samozřejmě jsme jej pro vás vyzkoušeli v praxi a všechny kroky jsme zaznamenali na video-kameru.

Asus Express Gate, systém na bázi Linuxu, nabízí několik základních funkcí – číst a upravovat dokumenty pomocí kancelářského balíku podobající se open-sourcovému OpenOffice.org, prohlížet PDFka, poslouchat muziku, surfovat po internetu s pomocí Google Chrome, dívat se na fotografie.

Před spuštěním samotného videa, musím konstatovat, že mě systém dosti zklamal a skutečně jsem od něho čekal více. Respektive jsem doufal „pouze“ v to, co propagátor systému – Asus – sliboval. Nicméně ani tohoto mála – tedy plynulosti a rychlosti – jsem se nedočkal. Mohl bych to brát také jako úmyslné klamání spotřebitele, což přinejmenším není podle pravidel fair-play…

Příspěvek byl publikován v rubrice Operační systém a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

2 komentáře u “Asus Express Gate: mini-systém zachycený na videu v praxi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *