Asus Eee PC 1015BX: je možný bezplatný upgrade z C-30 na C-50?

Kolem svátku sv.Mikuláše napsal uživatel Eron na web AsusEeePC.cz komentář, ve kterém oznámil, že našel (excelovský) dokument, ve kterém je pod modelem Eee PC 1015BX s procesorem C-30 uvedena informace, že je možné provést free upgrade z platformy C-30 na vyšší C-50.

Je mi to taky divný, ale v tom souboru je to nad notebookem napsáno. Bohužel, umístění na stránkách Asusu jsem u nenašel, ale mám to v pc, tak posílám odkaz na zippyshare –http://www30.zippyshare.com/v/98585955/file.html . Je to stoprocentně oficiální soubor pro ČR.

Takže v tento sváteční čas bohužel přicházím se smutnou zprávou pro všechny majitele Asus Eee PC 1015BX s jednojádrovým procesorem C-30 na frekvenci 1,2GHz – upgrade možný není. Právě dnes jsem totiž zatelefonoval na české servisní středisko Asusu, kde mi operátor tuto mylnou informaci vyvrátil.

Samo o sobě se mi to zdálo nějaké podezřelé, odporovalo to mým představám, že by firma jako je Asus poskytovala cokoliv bezplatně pro blaho zákazníka a nemyslela při tom na svoji ekonomickou politiku. Úvaha selského rozumu – Asus přece nebude poskytovat nějaké upgrady zdarma, když za rok si jeho zákazník koupí nový model s výkonnějším procesorem. Pokud by tedy poskytoval bezplatné povýšení komponent, tak by přeci prodloužil ono kupní období třeba o další rok a to by z pohledu účetních výsledků nebylo příliš přívětivé. Ať si každý říká, kdo chce – co chce, ale každé společnosti jde o zisk, za tímto účelem také vznikla a až na druhém místě jsou zákazníci, smiřte se s tím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *