Asus Eee Pad Slider: Transformer s nativní klávesnicí

Už to bude nějaký ten pátek, kdy Asus přišel na trh s (r)evolučním produktem. Šlo tehdy o něco nového – vytvořil totiž alternativu běžného netbooku a tabletu. Přístroj byl nazván Eee Pad Transformer a byl tvořen dvěma částmi. Klávesnicí a displejem (tabletem), tyto části byly odjímatelné, tzn. tablet jste kdykoliv mohli zasunout do „dokovací stanice“, jež byla tvořena klávesnicí a druhým akumulátorem a psát sáhodlouhé texty.

Po zhruba půl roce je dnes k dispozici (i v České republice) nový stroj – Asus Eee Pad Slider. Oproti Transformeru se výrazně liší v jednom bodě. Klávesnice od obrazovky už nejde oddělit.

Konstrukce je velice stabilní a pevná. Zadní součástka držící displej od zbylé části Slideru je z kvalitního kovu. Nemusíte se tedy bát, že při vysunutém displeji se „notebook“ jednoduše zhroutí a sjede zpět do výchozí pozice (=tabletu). Je to díky inteligentnímu uchycení dvěma háčky umístěnými na těle, které se zasunou do štěrbin na displeji.

Displej je na tabletové obyčeje výjimečný. Úhlopříčka o velikosti deseti palců  má rozlišení 1280×800 pixelů. Zobrazení barev a pozorovací úhly jsou velmi slušné. Obrazovka disponuje také ochranou vrstvou Gorilla Glas, což do určité míry eliminuje případné poškrábání displeje.

Tablet s integrovanou klávesnicí - tak jednoduše se dá charakterizovat Asus Eee Pad Slider.

Tablet s integrovanou klávesnicí - tak jednoduše se dá charakterizovat Asus Eee Pad Slider.

Na běžné netbookové klávesnici standardu QWERTY jsou mimo jiné klávesy známé z každého telefonu s nainstalovaným Androidem – Domů, Zpět a vyvolání kontextové nabídky. Další tlačítka jsou pak na boční straně klávesnice. Jde o ovládání hlasitosti zvuku, deaktivování zařízení či vypnutí displeje a poslední (zajímavé-nezvyklé) slouží k restartu tabletu.

Co se konektorové výbavy týče. Zařízení obsahuje HDMI, což je na tablet velmi příjemné (například pro připojení televize), napájecí konektor (přes ten také probíhá synchronizace s počítačem), USB (pro připojení flashky, ale také třeba hardwarové myši) a audio výstup na sluchátka nebo reproduktory. Ke komunikaci slouží Wi-Fi (nejnovějšího standardu 802.11n) a Bluetooth.

Ještě se sluší zmínit softwarovou výbavu. Tablet běží na velmi rozšířeném mobilním operačním systému Android, jehož základ pochází z dílny internetového molocha Googlu. Konkrétně na verzi 3.1. Nicméně je přislíben upgrade na verzi s pořadovým číslem čtyři nazývaná jako „Ice Cream Sandwich“. Asus do něj nainstaloval několik svých aplikací jako například MyCloud (sdílení dat), MyLibrary (správa čtiva) či MyNet (přenos zábavného obsahu pomocí bezdrátové sítě do druhých zařízení). Bonusovou aplikací je plná verze jinak placeného kancelářského balíku Polaris Office.

Nakonec zmíním možná nejdůležitější věc – hardware. Procesor kombinovaný s grafickým čipem Nvidia Tegra běží na taktu 1GHz a umožní plynule přehrávat video ve vysokém rozlišení (720p či 1080p). Operační paměť ve výši 1GB typu DDR2. Svižný pevný disk SSD o velikosti 32GB taktéž příjemně potěší.

Výdrž na baterii o kapacitě 2260 mAh je podle specifikací výrobce osm hodin. Reálný čas, kdy Eee Pad Slider vydrží pracovat bez napájení, je asi 6 hodin. Nakonec zmíním hmotnost, která činí ucházejících 960 gramů. Cena zařízení se v rámci ČR pohybuje (Alza.cz, CZC.cz) kolem dvanácti a půl tisíce včetně daně. Transformer ve srovnatelné výbavě vyjde o pětistovku dráž.

Asus Eee Pad Transformer (lze oddělit klávesnici) versus Asus Eee Pad Slider (displej nejde oddělit od klávesnice).

Asus Eee Pad Transformer (lze oddělit klávesnici) versus Asus Eee Pad Slider (displej nejde oddělit od klávesnice).

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

admin se představuje

Student střední školy se zájmem o informační technologie. Majitel IT blogu SUPRklikacky.cz a uživatelského webu o netboocích a vše co s nimi souvisí AsusEeePC.cz. Dále vlastním webové stránky o celosvětově nejrozšířenějším operačním systému - MojeWindows.cz a Win8.cz. Pokud mě chcete z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, stačí mi zaslat mail na: admin@asuseeepc.cz (a já s několika hodinovým zpožděním jistě odpovím).

1 komentář u “Asus Eee Pad Slider: Transformer s nativní klávesnicí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *